Interaktywne e-magazyny

591c5b20c7085
591c5b20c7085

CZYM SĄ MAGAZYNY INTERAKTYWNE?

W bardzo prostym tłumaczeniu to innowacyjna forma stron internetowych umożliwiająca prezentowanie treści w dynamiczny i interaktywny sposób. Dzięki kompaktowej i intuicyjnej budowie użytkownik podąża za przygotowanymi komunikatami, które przeplatane są ofertą sprzedażową. Magazyny interaktywne to nowatorska forma narzędzia marketingowego, umożliwiająca przede wszystkim wykorzystanie najnowszych technologii w celu uzyskania leadów czy realizacji planów sprzedażowych. Magazynów interaktywnych świetnie używa się na desktopach jak również na urządzeniach mobilnych, w tym na wszystkich smartfonach.

Magazyn interaktywny w atrakcyjny sposób przedstawiający ofertę produktową.

WYKORZYSTAJ SIŁĘ CONTENT MARKETINGU WE WŁASNYM MAGAZYNIE INTERAKTYWNYM

Świat rozwiązań marketingowych nie cierpi pustki, dlatego nieustannie do marketerów trafiają coraz to nowe informacja odnośnie dostępnych narzędzi. Pozwalają one na coraz szersze zbieranie danych, które skutecznie wykorzystywane są do tworzenia modeli użytkowników w oparciu o ich zainteresowania, przyzwyczajenia czy nawyki. Interaktywne magazyny szturmem wdzierają się do świata Content Marketingu. Agencje reklamowe wraz z agencjami interaktywnymi, których siedzibą jest np. Warszawa dostrzegły ich popularność na stałe dodając je do swojej oferty. Urzekają one swoją innowacyjnością, budzą żywe zainteresowanie niestandardową formą oraz wyjątkowym designem – zarówno wśród użytkowników docelowych, jak i marketingowców oraz właścicieli firm. Coraz więcej organizacji chce w ciekawy sposób opowiadać o swoich produktach, dlatego formuła cyfrowego magazynu w postaci pliku PDF przestała im wystarczać.

Jeśli chcesz dotrzeć do swoich odbiorców z przekazem podanym w ciekawy oraz atrakcyjny sposób, to jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Przygotowujemy wydania takie jak:

 • interaktywne magazyny  – wydawane okazjonalnie, bez ustalonej częstotliwości,
 • interaktywne czasopisma – wydawane cyklicznie,
 • książki interaktywne,
 • online’owe gazetki promocyjne.
Zaletą magazynu interaktywnego jest jego poprawne wyświetlanie na różnych urządzeniach.

JAK TWORZYMY INTERAKTYWNE MAGAZYNY?

W naszej agencji lubimy planowanie i jasno sprecyzowane kroki. Dzięki temu wiemy jaki termin oddania projektu możemy zadeklarować, a także już w trakcie jego trwania, w mgnieniu oka jesteśmy w stanie wskazać miejsce, w którym się aktualnie znajdujemy. Właśnie w ten sposób podchodzimy do realizacji dedykowanych rozwiązań IT, a więc m.in. magazynów interaktywnych, dzieląc pracę na konkretne etapy:

Etap I: działanie nad magazynami interaktywnymi rozpoczynamy od ustalenia ich formuły i celów jakie będą one pełnić. Musimy wiedzieć czy ich głównym przeznaczeniem będzie wyłącznie prezentacja treści, zbieranie danych czy sprzedaż produktów wymagająca dwukierunkowej integracji np. z magazynem centralnym lub sklepem internetowym. Możemy zrobić wszystko co sobie wymyślisz, jednak musi nam to zostać zakomunikowane, żebyśmy uwzględnili to w swoich planach.

Etap II: na warsztat bierzemy projektowanie wyjątkowej, dedykowanej grafiki, która zachwyci usera, a Twoje usługi lub produkty zaprezentuje w ekskluzywny sposób. Na tym etapie planujemy też jak będą wyglądać animacje poszczególnych elementów, takich jak przyciski, formularze czy obiekty graficzne.

Etap III: po akceptacji projektu graficznego i propozycji animacji, sprawę w swoje ręce biorą backend i frontend developerzy. Rozpoczyna się intensywny czas programowania, polegającego na tworzeniu kodu źródłowego. Jego elementy w postaci coraz bardziej ukończonego magazynu interaktywnego są Ci udostępniane na platformie zwanej staging. Wgląd do niej mają wyłącznie osoby posiadające dane dostępowe takie jak login i hasło. Platforma ta, traktowana jako środowisko testowe nie jest indeksowana przez wyszukiwarki umożliwiając podglądanie zmian, zanim zostaną one przegrane na domenę właściwą zwaną produkcją. Jeśli magazyn interaktywny wymaga integracji z zewnętrznym oprogramowaniem, zapoznajemy się z dokumentacją techniczną, kontaktując się sporadycznie z jego autorami. Celem jest uzyskanie trwałej komunikacji wymiany danych, najlepiej poprzez przygotowane w tym celu API.

Etap IV: Po przeprowadzeniu licznych testów zarówno panelu administratora, pełniącego zarówno funkcję CMS służącego do wprowadzania treści, jak również umożliwiającego odczyt danych analitycznych, a także samego magazynu jesteśmy gotowi do wykonania wdrożenia na wspomnianą produkcję. W tym celu potrzebujemy ustalić, czy magazyn będzie hostowany w Twoim środowisku, czy u nas w ramach usług serwerowych. W przypadku wybrania przez Ciebie własnej maszyny oferujemy wgranie projektu lub kontakt z Twoim administratorem serwerów w celu przekazania mu specyfikacji technicznej wymaganej do jego uruchomienia. W takiej sytuacji obowiązywać przestaje również gwarancja, ponieważ nie mamy skutecznych narzędzi, żeby kontrolować czy w projekcie na Twojej maszynie zmiany nie zostały wprowadzone przez trzecią stronę.

Etap V: projekt żyje własnym życiem i w przypadku braku naszej opieki, po podpisaniu protokołu odbioru przechodzimy do kolejnego projektu realizowanego w naszej agencji interaktywnej. Jesteśmy jednak otwarci na Twoje nowe plany i pomysły, dlatego utrzymujemy wzajemny kontakt, pod kątem dalszej współpracy.

Skuteczną realizację projektów zawdzięczamy zgranemu zespołowi. Obszar naszej rekrutacji to Warszawa, dzięki czemu praca odbywa się stacjonarnie, umożliwiając nam tym samym szybką wymianę spostrzeżeń i możliwość wdrażania ich w życie.

E-commerce w dzisiejszych czasach próbuje wyróżnić się różnymi ciekawymi i niestandardowymi rozwiązaniami.

DLACZEGO WARTO POMYŚLEĆ O WYDAWANIU MAGAZYNU INTERAKTYWNEGO?

 • Opowiadasz historię poprzez interaktywny content 
  Magazyny interaktywne dzięki swojej nietypowej formie pozwalają nie tylko zaprezentować produkt, ale też dają możliwość opowiedzenia w ciekawy sposób całej jego historii. Taki zabieg pozwala wytworzyć emocjonalną więź z klientem, co przekłada się na wzrost sprzedaży.
 • Wyjątkowa budowa magazynów interaktywnych 
  Projektowany przez nas magazyn interaktywny, dzięki swojej budowie wykorzystuje znikome zasoby serwerowe. Jednym z zabiegów jaki zastosowaliśmy w celu optymalizacji jest tak zwana metoda lazy-loading, co w skrócie oznacza, że oglądając jeden slajd, w tle automatycznie doładowuje się slajd poprzedzający i następny.
 • Magazyny interaktywne można zintegrować ze sklepem internetowym 
  Nasza warszawska agencja interaktywna  jako jedna z pierwszych w Polsce stworzyła magazyn online, który był przygotowany w pełnej dwustronnej integracji z dedykowanym sklepem internetowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu, elementy takie jak ceny produktów, czy też informacje o brakach asortymentu pojawiają się bezzwłocznie – zarówno w e-magazynie, jak i w sklepie internetowym – niezależnie od tego, w którym miejscu zostanie naniesiona zmiana.
 • Zastosowanie unikalnego CRM i marketingu automation w magazynie interaktywnym 
  Dzięki rozbudowanemu panelowi statystyk wiemy m.in., które strony były najczęściej oglądane, a także który produkt był najchętniej kupowany. Precyzyjna analityka magazynu online oraz koszyka zakupowego pozwala stwierdzić, ile razy klient oglądał naszą publikację. Takie informacje umożliwiają zaplanowanie kolejnych kroków, prowadzących do zwiększenia zaangażowania odbiorców i podniesienia sprzedaży. Natomiast autorski system CRM przydziela punkty za poszczególne zachowania, a następnie wysyła odpowiednio dopasowaną ofertę.
Projektowanie magazynów interaktywnych to zadanie dla web designerów.

JAKIE SĄ DODATKOWE PLUSY WYDAWANIA MAGAZYNÓW INTERAKTYWNYCH?

 • skuteczne pozycjonowanie produktów,
 • możliwość umieszczania filmów, plików dźwiękowych, animacji, gier, spaceru wirtualnego 3D i innych interaktywnych rozwiązań,
 • możliwość umieszczania reklam partnerów handlowych linkujących do ich stron,
 • pełna analiza danych.

NASZ WARSZAWSKI ZESPÓŁ JEST DO TWOJEJ DYSPOZYCJI

Wiemy, że pionierskie projekty mogą wzbudzać strach. Jednak w przypadku współpracy z naszą agencją digital możesz mieć pewność, że projekt jest w dobrych rękach, a nasz doświadczony zespół przeprowadzi Cię przez cały proces wdrożenia interaktywnego magazynu. Jesteśmy z Warszawy ale pamiętaj, że działamy z Klientami w całej Polsce. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie fakt, że przez lata udało nam się dopracować model współpracy sprawnie funkcjonujący również na odległość. Warszawa to miejsce, gdzie prowadzimy działalność, ale tylko i wyłącznie stacjonarną. Zdalnie jesteśmy dostępni na całym świecie. Szczegóły dotyczące realizacji magazynów interaktywnch przeczytasz w zakładce współpraca z nami.
 

formularz kontaktowy

Jeśli chcesz zrealizować z nami podobny projekt zadzwoń lub napisz.
Możesz też skorzystać z formularza kontaktowego poniżej.

Plik

Informujemy, że Twoje dane osobowe wskazane w wypełnionym formularzu kontaktowym są przetwarzane przez Administratora – spółkę Alterpage sp. z o.o. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO tj. uzasadnionego interesu Administratora polegającego na nawiązaniu kontaktu i realizacji zgłoszonego przez Ciebie wniosku, zgodnie z jego treścią i zakresem. Szczegółowe informacje dot. przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności.

*

Pola obowiązkowe