Projektowanie UX

CZYM JEST PROJEKTOWANIE UX?

Pojęcie User Experience, w skrócie UX – powinno pojawić się zawsze gdy jest mowa o projektowaniu rozwiązań webowych i mobilnych, takich jak strony internetowe oraz aplikacje mobilne. Jeśli jakaś agencja interaktywna, proponuje Ci stworzenie serwisu i nie bierze pod uwagę tego aspektu, to podziękuj i zakończ spotkanie. Jest to bowiem nieodłączny element tworzenia nowoczesnych rozwiązań cyfrowych.

 • Czym więc jest UX design? Jest to projektowanie dobrych doświadczeń użytkownika, w momencie, kiedy korzysta z Twojego produktu. 
 • Jaki ma cel? Przede wszystkim ma zwiększyć satysfakcję klienta korzystającego z Twojej marki. 
 • W jaki sposób? Poprzez poprawę jego funkcjonalności oraz użyteczności, a przede wszystkim dzięki dostarczeniu takich rozwiązań, które będą intuicyjne oraz łatwe w obsłudze. 
 • Do czego ma to prowadzić? Głównie sprawić, aby powstała grupa lojalnych klientów oraz usługobiorców. Tym samym doprowadzić do zwiększenia zysków Twojej organizacji.
JAKA JEST ROLA UX DESIGNERA W PROJEKTOWANIU UX?

Na pracę UX Designera składa się kilka elementów. Są to przede wszystkim:

 • odpowiednie zbadanie potrzeb,
 • poznanie nawyków i przyzwyczajeń przyszłego odbiorcy i użytkownika serwisu lub aplikacji,
 • dostarczenie produktu, który będzie intuicyjny i przyjemny w obsłudze.

Można więc śmiało powiedzieć, że jego praca jest w całości nakierowana na człowieka i podporządkowana temu, jakie są jego wrażenia w trakcie użytkowania portalu lub aplikacji. W naszej agencji interaktywnej do jego głównych zadań można zaliczyć przede wszystkim: analizę konkurencji, analizę klienta, plan rozwoju, prototypowanie, testowanie, współpracę z UI Designerem, o której więcej przeczytasz w zakładce projektowanie UI i współpracę z deweloperami.


PROJEKT UX W PRAKTYCE

Odpowiednio przygotowana strona www lub aplikacja mobilna musi posiadać przemyślaną i spójną stylistykę, dlatego dobrze zaprojektowany UX powinien:

 • być spójny, intuicyjny i łatwy do przyswojenia przez użytkownika,
 • posiadać łatwą instrukcję, tak aby użytkownik zrozumiał jak działa dana witryna i nie zgubił się w niej,
 • otrzymać odpowiedni schemat kolorów, który pomoże stworzyć oczekiwany przez Ciebie klimat.

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić? Nie dla nas. Nawet jeśli to wszystko brzmi dla Ciebie jak czarna magia, to pamiętaj, że tego typu usługę możesz powierzyć naszej agencji digital – a my, chętnie zdejmiemy ten problem z Twojej głowy. 


JAK WYGLĄDA PROJEKTOWANIE UX W NASZEJ WARSZAWSKIEJ AGENCJI?

Warszawski rynek, na którym pracujemy na co dzień, jest bardzo wymagający. Dlatego do naszego zespołu dobieramy najlepszych ludzi – w tym doświadczonych UX Designerów. Co ich wyróżnia? Rozumieją zasady marketingu – tworzą więc projekty, które nie są oderwane od rynku. Posiadają wysokie kompetencje analityczne, dlatego wiemy, że w ostatecznym rozrachunku dojdzie do połączenia Twoich celów biznesowych z potrzebami użytkownika. Jak pokazuje praktyka, nie jest to tak łatwy proces jakby mógł się wydawać. Dlatego warto skorzystać i oprzeć się na doświadczeniu agencji takich jak nasza agencja digital. Możesz być pewny, że tajniki projektowania UX to dla nas chleb powszedni.

Jeśli interesuje Cię tematyka związana z budową stron www, aplikacji mobilnych, czy innych rozwiązań online – koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą, którą znajdziesz w zakładce web&mobile.

Formularz kontaktowy

Jeśli chcesz zrealizować z nami podobny projekt zadzwoń lub napisz maila, Możesz też skorzystać z formularza kontaktowego poniżej.

Nazywam się . Mój numer telefonu to . Mój adres mailowy to . Serdecznie proszę o kontakt.
Administratorem Twoich danych osobowych jest AlterPage Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (03-972),przy ul. Alzackiej 16/2. We wszystkich kwestiach dotyczących ochrony danych osobowych, w tym wycofania wyrażonej zgody, możesz się skontaktować z wyznaczonym Przedstawicielem pod adresem e-mail: odo@alterpage.pl. Podane przez Ciebie dane osobowe będą przetwarzane w celu kontaktu i obsługi zgłoszenia. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych.
 1. Obiecujemy, że nikomu nie powiemy
 2. Będziemy robić drugiego fejsa czy coś innego? Opisz co Ci chodzi po głowie
 3. Określ czy mamy uzupełnić naszą lodówkę energetykami i przynieść piżamy do biura
 4. Obiecujemy, że nie będziemy wysyłać Ci spamu
 5. Będziemy dzwonić tylko w przyzwoitych godzinach
Administratorem Twoich danych osobowych jest AlterPage Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (03-972),przy ul. Alzackiej 16/2. We wszystkich kwestiach dotyczących ochrony danych osobowych możesz się skontaktować z wyznaczonym Przedstawicielem pod adresem e-mail: odo@alterpage.pl.Podane przez Ciebie dane osobowe będą przetwarzane w celu podjęcia, na Twoje żądanie,działań polegających na wycenie projektu przed zawarciem umowy. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych.

Dziękujemy za kontakt z nami.

Odezwiemy się tak szybko, jak to tylko możliwe.

Wiemy, że Twój projekt nie może czekać.

Przy okazji może rzucisz okiem na: