PROJEKTOWANIE UI TO NIE TO SAMO CO PROJEKTOWANIE UX

Myśląc o stworzeniu własnej strony internetowej lub aplikacji mobilnej, zapewne często napotykasz się na takie pojęcia jak UI (User Interface),UX (User Experience),czy też IA (Information Architecture). Nic dziwnego, zagadnienia te związane są bowiem z tą samą dziedziną IT i w równym stopniu odpowiadają za tworzenie projektów cyfrowych. 

Mimo, że kompetencje UI oraz UX Designera są na wielu płaszczyznach zbieżne, a często błędnie uważane wręcz za takie same – to występuje między nimi kilka kluczowych różnic. Najważniejszym rozróżnieniem jest to, że:

  • UI Designer odpowiada za dobry wygląd aplikacji oraz stron internetowych. 
  • UX Designer ponosi odpowiedzialność za użyteczność projektów cyfrowych. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na podstronie projektowanie UX.
Efekt projektowania UI.

Kluczowe jednak jest, aby w trakcie tworzenia rozwiązań online, UX Designer szedł ramię w ramię z UI Designerem – bo tylko w taki sposób powstanie rozwiązanie użyteczne dla odbiorcy, które jednocześnie będzie cieszyć oko swoim świetnym wyglądem. Zlecając realizację naszemu zespołowi, możesz być pewny, że powyższy proces będzie przebiegał właśnie w taki sposób. Tworzona przez naszych specjalistów agencja digital to pewność, że Twój UX będziezgodny z UI równocześnie wyróżniając się w internecie.

Proces projektowania stron www w Warszawie.

 

CZYM JEST PROJEKTOWANIE UI I NA CO JAKO AGENCJA KŁADZIEMY NACISK?

Projektowaniem UI zajmuje się UI Designer, który w swoich kompetencjach musi posiadać bardzo duże poczucie estetyki, być na bieżąco z aktualnie panującymi trendami oraz posiadać umiejętność dobrej komunikacji – współpracuje on bowiem m.in. z UX Designerem oraz Kierownikiem Projektu. Zapewniamy Cię, że wszystkie te cechy, mają ludzie zatrudnieni w alterpage. Zależy nam bowiem na tym, aby Twój projekt był dopieszczony pod każdym względem i zadowolił ostatecznego użytkownika.

Przy projektowaniu UI w naszej agencji digital skupiamy się przede wszystkim na:

  • odpowiednim doborze grafik dopasowanych pod Twoją markę, firmę, czy też produkt, 
  • wybraniu odpowiednich obrazów oraz elementów multimedialnych,
  • stworzeniu i wybraniu docelowego motywu przewodniego w projekcie, który będzie spójny z Twoją komunikacją oraz brandingiem,
  • zaprojektowaniu oraz wdrożeniu odpowiedniego układu wizualnego,
  • odpowiedniej współpracy z UX Designerem oraz Developerem – podczas implementacji projektów.
Zestaw elementów UI w projekcie.

DLACZEGO WARTO POWIERZYĆ PROJEKT NASZEJ WARSZAWSKIEJ AGENCJI DIGITAL?

Nasza agencja interaktywna działa na rynku warszawskim oraz krajowym już od 2013 roku. W tym czasie stworzyliśmy dziesiątki projektów i realizacji m.in. serwisów, landing page oraz aplikacji mobilnych. W tych wszystkich projektach, brał udział team ekspertów, który czuwał nad ich odpowiednim przebiegiem. Możemy więc z pełnym przekonaniem stwierdzić, że praca zespołowa to nasz mocny punkt programu – dlatego z ogromną przyjemnością zapraszamy Cię do cyfrowego świata, który reprezentujemy. 
 

Przykładowy projekt UI dla jednego z klientów naszej agencji digital.

formularz kontaktowy

Jeśli chcesz zrealizować z nami podobny projekt zadzwoń lub napisz.
Możesz też skorzystać z formularza kontaktowego poniżej.

Plik

Informujemy, że Twoje dane osobowe wskazane w wypełnionym formularzu kontaktowym są przetwarzane przez Administratora – spółkę Alterpage sp. z o.o. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO tj. uzasadnionego interesu Administratora polegającego na nawiązaniu kontaktu i realizacji zgłoszonego przez Ciebie wniosku, zgodnie z jego treścią i zakresem. Szczegółowe informacje dot. przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności.

*

Pola obowiązkowe