Projektowanie UI

PROJEKTOWANIE UI TO NIE TO SAMO CO PROJEKTOWANIE UX

Myśląc o stworzeniu własnej strony internetowej lub aplikacji mobilnej, zapewne często napotykasz się na takie pojęcia jak UI (User Interface),UX (User Experience),czy też IA (Information Architecture). Nic dziwnego, zagadnienia te związane są bowiem z tą samą dziedziną IT i w równym stopniu odpowiadają za tworzenie projektów cyfrowych. 

Mimo, że kompetencje UI oraz UX Designera są na wielu płaszczyznach zbieżne, a często błędnie uważane wręcz za takie same – to występuje między nimi kilka kluczowych różnic. Najważniejszym rozróżnieniem jest to, że:

 • UI Designer odpowiada za dobry wygląd aplikacji oraz stron internetowych. 
 • UX Designer ponosi odpowiedzialność za użyteczność projektów cyfrowych. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na podstronie projektowanie UX.

Kluczowe jednak jest, aby w trakcie tworzenia rozwiązań online, UX Designer szedł ramię w ramię z UI Designerem – bo tylko w taki sposób powstanie rozwiązanie użyteczne dla odbiorcy, które jednocześnie będzie cieszyć oko swoim świetnym wyglądem. Zlecając realizację naszemu zespołowi, możesz być pewny, że powyższy proces będzie przebiegał właśnie w taki sposób. Tworzona przez naszych specjalistów agencja digital to pewność, że Twój UX będziezgodny z UI równocześnie wyróżniając się w internecie.CZYM JEST PROJEKTOWANIE UI I NA CO JAKO AGENCJA KŁADZIEMY NACISK?

Projektowaniem UI zajmuje się UI Designer, który w swoich kompetencjach musi posiadać bardzo duże poczucie estetyki, być na bieżąco z aktualnie panującymi trendami oraz posiadać umiejętność dobrej komunikacji – współpracuje on bowiem m.in. z UX Designerem oraz Kierownikiem Projektu. Zapewniamy Cię, że wszystkie te cechy, mają ludzie zatrudnieni w alterpage. Zależy nam bowiem na tym, aby Twój projekt był dopieszczony pod każdym względem i zadowolił ostatecznego użytkownika.

Przy projektowaniu UI w naszej agencji digital skupiamy się przede wszystkim na:

 • odpowiednim doborze grafik dopasowanych pod Twoją markę, firmę, czy też produkt, 
 • wybraniu odpowiednich obrazów oraz elementów multimedialnych,
 • stworzeniu i wybraniu docelowego motywu przewodniego w projekcie, który będzie spójny z Twoją komunikacją oraz brandingiem,
 • zaprojektowaniu oraz wdrożeniu odpowiedniego układu wizualnego,
 • odpowiedniej współpracy z UX Designerem oraz Developerem – podczas implementacji projektów.


DLACZEGO WARTO POWIERZYĆ PROJEKT NASZEJ WARSZAWSKIEJ AGENCJI DIGITAL?

Nasza agencja interaktywna działa na rynku warszawskim oraz krajowym już od 2013 roku. W tym czasie stworzyliśmy dziesiątki projektów i realizacji m.in. serwisów, landing page oraz aplikacji mobilnych. W tych wszystkich projektach, brał udział team ekspertów, który czuwał nad ich odpowiednim przebiegiem. Możemy więc z pełnym przekonaniem stwierdzić, że praca zespołowa to nasz mocny punkt programu – dlatego z ogromną przyjemnością zapraszamy Cię do cyfrowego świata, który reprezentujemy. 

Formularz kontaktowy

Jeśli chcesz zrealizować z nami podobny projekt zadzwoń lub napisz maila, Możesz też skorzystać z formularza kontaktowego poniżej.

Nazywam się . Mój numer telefonu to . Mój adres mailowy to . Serdecznie proszę o kontakt.
Administratorem Twoich danych osobowych jest AlterPage Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (03-972),przy ul. Alzackiej 16/2. We wszystkich kwestiach dotyczących ochrony danych osobowych, w tym wycofania wyrażonej zgody, możesz się skontaktować z wyznaczonym Przedstawicielem pod adresem e-mail: odo@alterpage.pl. Podane przez Ciebie dane osobowe będą przetwarzane w celu kontaktu i obsługi zgłoszenia. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych.
 1. Obiecujemy, że nikomu nie powiemy
 2. Będziemy robić drugiego fejsa czy coś innego? Opisz co Ci chodzi po głowie
 3. Określ czy mamy uzupełnić naszą lodówkę energetykami i przynieść piżamy do biura
 4. Obiecujemy, że nie będziemy wysyłać Ci spamu
 5. Będziemy dzwonić tylko w przyzwoitych godzinach
Administratorem Twoich danych osobowych jest AlterPage Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (03-972),przy ul. Alzackiej 16/2. We wszystkich kwestiach dotyczących ochrony danych osobowych możesz się skontaktować z wyznaczonym Przedstawicielem pod adresem e-mail: odo@alterpage.pl.Podane przez Ciebie dane osobowe będą przetwarzane w celu podjęcia, na Twoje żądanie,działań polegających na wycenie projektu przed zawarciem umowy. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych.

Dziękujemy za kontakt z nami.

Odezwiemy się tak szybko, jak to tylko możliwe.

Wiemy, że Twój projekt nie może czekać.

Przy okazji może rzucisz okiem na: