CZYM JEST EMPLOYER BRANDING?

W dzisiejszych czasach wyzwaniem dla prowadzących rekrutację firm jest pozyskanie wykształconych, kreatywnych i utalentowanych kandydatów, którzy dodatkowo będą otwarci na podejmowanie wyzwań. Wygrywając w wyścigu na znalezienie tego typu jednostek będziesz w stanie zbudować przewagę konkurencyjną na rynku, na którym działasz. Niestety bywa tak, że nawet najlepsza oferta pracy potrafi przejść bez echa. Przyczyny są różne, ale głównie wynika to z błędów w doborze narzędzi oraz sposobie komunikacji, a także niewystarczająco atrakcyjnego obrazu oraz reputacji pracodawcy. Warto więc zastanowić się nad tym, w jaki sposób możesz wzmocnić wizerunek swojej firmy i jakich wyselekcjonowanych narzędzi Employer Brandingowych użyć.

Zespół naszej agencji digital wypracowujący employer branding dla jednego z kluczowych klientów.
 

WEWNĘTRZNE I ZEWNĘTRZE NARZĘDZIA EMPLOYER BRANDINGU

Najprościej, narzędzia wykorzystywane do budowania wizerunku marki, można podzielić na te, które działają na zewnątrz firmy i są skierowane do przyszłych pracowników oraz wewnętrzne, które skupiają się na komunikacji do pracowników zatrudnionych w organizacji. My jako warszawska agencja digital do najważniejszych działań Employer Brandig zaliczamy:

W KOMINIKACJI ZEWNĘTRZNEJ:

  • Ogłoszenia rekrutacyjne: Muszą przyciągać uwagę. Koncentrujemy się na chwytliwych hasłach, dynamicznej grafice, dopasowanej do odbiorców. Oklepane slogany oparte na ofercie, wymaganiach i informacji, o pracy w młodym i dynamicznym zespole już nie wystarczają.
  • Strona internetowa kariery: To tak naprawdę wizytówka Twojej firmy, wśród przyszłych pracowników. Jeśli zainwestujesz w jej odpowiedni kształt, zasilisz ją dedykowanymi treściami i grafikami, to możesz mieć pewność, że zbierzesz odpowiednie żniwa w postaci wyselekcjonowanych kandydatów.
  • Aplikacje rekrutacyjne: Od jakiegoś czasu coraz większą popularnością cieszą się aplikacje mobilne. Dzięki nim możesz przeprowadzić pierwsze etapy rekrutacji, takie jak aplikacja, postawienie zadań, czy pierwsza rozmowa kwalifikacyjna. To także idealne narzędzie do tego, żeby dać możliwość odbycia wirtualnego spaceru po korytarzach Twojej firmy.
  • Serwisy społecznościowe: Obecne czasy mocno zrewolucjonizowały rynek pracy. Spora część komunikacji powinna być prowadzona w portalach społecznościowych. To idealne miejsce do tego, aby móc w bezpośredni sposób trafić do kandydatów i już w tym miejscu, zacząć z nimi komunikację.
  • Broszury, ulotki i plakaty firmowe: Mimo rewolucji w świecie online, w tym obszarze życia, tradycyjne rozwiązania mają się nadal całkiem dobrze. Warto więc zainwestować w ciekawe rozwiązania komunikacyjne, które zostaną przedstawione kandydatom za pomocą tradycyjnych nośników.
  • Materiały video: Wideo rządzi! Krótkie materiały wideo, na których szef działu wypowiada się na temat poszukiwanego pracownika, przedstawia zespół, w którym będzie pracował kandydat, oprowadza po budynku i pokazuje jak wygląda jego codzienna praca. Czy oglądając taki materiał, nie masz ochoty składać CV?

To wszystko jest na wyciągnięcie Twojej ręki. Nasza warszawska agencja interaktywna zaopiekuje się Twoim projektem od A do Z. Jeśli trzeba, nasz zespół kreatywny przygotuje odpowiednio dobrane narzędzia, wypracuje teksty, zaprojektuje grafiki, a także stworzy serwis www lub aplikację mobilną.

Rezultat pracy zespołu nad employer branding naszej agencji.

W KOMUNIKACJI WEWNĘTRZNEJ - ROZWIĄZANIA ONLINE:

  • Przede wszystkim zainwestuj w angażujące treści. Niezależnie od tego, czy będzie to landing page z akcjami dla pracowników, newsletter, manual, czy też informacja o wydarzeniu. Spraw, aby pracownik poczuł się częścią tej społeczności i zaczął się z nią utożsamiać. Jako agencja zaprojektujemy i przygotujemy odpowiednie rozwiązania uwzględniając potrzeby pracowników Twojej firmy.
  • Wspólnie spędzony czas to gwarancja zgranego zespołu. Zadbaj o to, aby stworzyć odpowiednią relację i przywiązanie do firmy, pozostałych pracowników i kierownictwa. 
  • Jeśli robisz kampanie skierowane do przyszłych kandydatów, wykorzystaj w nich wizerunek własnych pracowników. Będzie to dla nich ogromne wyróżnienie. Dzięki temu zbudujesz zgrany zespół, który stanie się społecznością mającą poczucie tego, że nie jest zwykłą „siłą roboczą”, trybikami, a istotnym elementem w Twojej organizacji.
Spotkanie online, którego celem jest ustalenie szczegółów wdrożenia strategii employer branding.

WSPARCIE AGENCJI INTERAKTYWNEJ W TWORZENIU NARZĘDZI DO EMPLOYER BRANDINGU

Oczywiście to tylko cześć narzędzi jakie możemy Ci zaproponować, zaprojektować i powołać do życia. Jako specjaliści możemy dać Ci dużo więcej niż myślisz. Jeśli chcesz budować świadomie swoją markę to koniecznie odezwij się do nas. Przeprowadzimy Cię przez to.

Jeśli interesują Cię inne rozwiązania dedykowane, sprawdź naszą zakładkę co robimy.
 

formularz kontaktowy

Jeśli chcesz zrealizować z nami podobny projekt zadzwoń lub napisz.
Możesz też skorzystać z formularza kontaktowego poniżej.

Plik

Informujemy, że Twoje dane osobowe wskazane w wypełnionym formularzu kontaktowym są przetwarzane przez Administratora – spółkę Alterpage sp. z o.o. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO tj. uzasadnionego interesu Administratora polegającego na nawiązaniu kontaktu i realizacji zgłoszonego przez Ciebie wniosku, zgodnie z jego treścią i zakresem. Szczegółowe informacje dot. przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności.

*

Pola obowiązkowe