Aplikacje mobilne

5ebc6f629350b
5ebc6f629350b

APLIKACJE MOBILNE WARTO ROBIĆ Z NASZĄ WARSZAWSKĄ AGENCJĄ DIGITAL

Twoja firma prężnie się rozwija, a Ty zastanawiasz się czy budowa aplikacji mobilnej ma sens?  Podjęcie decyzji znacznie ułatwi Ci analiza tego jaki wpływ na prowadzoną przez Ciebie działalność może mieć wykorzystanie aplikacji mobilnych. Jeśli jednak pomysł ten zrodził się w Twojej głowie już jakiś czasu temu to na pewno analizowałeś ruchy i zachowania konkurencji, a także sposób w jaki przechodzi ona proces transformacji wykorzystując w tym celu rozwiązania digitalizujące np. procesy biznesowe. Śmiało można powiedzieć, że budowa aplikacji mobilnych to jeden z lepszych kierunków rozwoju online prawie każdej organizacji. Na świecie żyje kilkaset milionów ludzi, którzy codziennie korzystają ze smartfonów i tabletów, a ich liczba stale rośnie. Wśród nich znajdują się także Twoi potencjalni klienci. Dzięki naszemu doświadczeniu, znajomości aktualnych trendów w projektowaniu graficznym i programowaniu pomożemy Ci do nich dotrzeć.

Aplikacja mobilna stworzona w Warszawie.

TWORZYMY APLIKACJE MOBILNE

Jako agencja digital, której siedzibą jest Warszawa, tworzymy unikalne, dedykowane aplikacje mobilne na urządzenia wyposażone w systemy Android oraz iOS. Specjalizujemy się w projektowaniu aplikacji biznesowych i konsumenckich, które wspierają działalność funkcjonujących już firm, a także umożliwiają rozwój i skokowy wzrost wartości organizacji stawiających swoje pierwsze kroki, takich jak np. startupy. Wielkość organizacji, dla których wykonujemy projektowanie aplikacji mobilnych nie ma dla nas znaczenia, podobnie jak to czy dysponujesz profesjonalną dokumentacją funkcjonalną czy zaledwie prowizorycznym briefem nie zawierającym wszystkich potrzebnych informacji dotyczących np. mechaniki działania Twojego pomysłu. Ponieważ tworzenie aplikacji mobilnych mamy w małym palcu przeprowadzimy Cię przez pełen proces jej budowy, na każdym etapie informując jakie możliwości w obszarze technologii są dla Ciebie dostępne.

RODZAJE APLIKACJI MOBILNYCH I ICH SPECYFIKA

Technologia służąca do wykonywania aplikacji mobilnych daje wiele możliwości może jednak również narzucać istotne ograniczenia. Dlatego właśnie w zależności od przeznaczenia aplikacji i stworzonych w niej funkcjonalności dzielimy je pod kątem sposobu ich budowy na:

 • natywne – programowane wyłącznie pod konkretną platformę przy użyciu dedykowanych języków: Swift wraz z Objective-C dla iOS i Kotlin i Java dla Androida. Na ich stworzenie potrzebny jest większy budżet, ponieważ w sytuacji gdy aplikacja ma być dostępna zarówno na iOS jak i na Android, trzeba tak naprawdę zbudować dwie aplikacje. Tworzenie aplikacji mobilnych w sposób natywny daje możliwość pełnej komunikacji z urządzeniem i korzystanie z jej funkcjonalności w trybie offline, dzięki czemu do jej używania nie jest wymagany internet.
 • cross platformowe – czyli inaczej mówiąc wieloplatformowe. Dzięki temu możliwe jest wykorzystanie silnych stron jednego i drugiego typu, przy użyciu dowolnie wybranego języka programistycznego. Oprogramowana aplikacja ostatecznie jest kompilowana stając się aplikacją natywną przeznaczoną na konkretną platformę. Znaczącą zaletą jest wspólny kod źródłowy, którego tworzenie jest w tym rodzaju aplikacji względnie szybkie.
 • hybrydowe - bazują na powszechnie stosowanych technologiach takich jak JavaScript, CSS i HTML, a więc przypominają w budowie strony internetowe, łącząc w sobie cechy aplikacji natywnych i webowych. Znaczącą różnicą jest jednak sposób ich dystrybucji, ponieważ aby ich użyć należy pobrać je na urządzenie mobilne bezpośrednio ze sklepu Google lub Apple. Do swojego funkcjonowania wykorzystują obecną w urządzeniu bibliotekę WebView. Niewątpliwym atutem tej formy aplikacji jest możliwość wykorzystania niektórych funkcjonalności natywnych telefonu (np. latarka, gps) dzięki wykorzystaniu bibliotek urządzenia. Dodatkowo na korzyść przemawia także czas ich wykonania, a więc koszt. Tworzona jest jedna aplikacja, dostępna na dwa systemy.
 • progressive web application – w najprostszym ujęciu to strona internetowa, przypominająca natywną aplikację mobilną. Technologie użyte w tej formie, umożliwiają niejako zapisanie zawartości strony (aplikacji) i możliwość korzystania z niej w trybie offline. Ciekawą kwestią jest także sposób jej dystrybucji – wystarczy bowiem dodać przeglądaną PWA jako skrót do ekranu urządzenia, bez konieczności pobierania z market place. Aplikacje tego typu mogą mieć pewne ograniczenia są bowiem alternatywą dla wersji natywnych i wieloplatformowych.
Dedykowane aplikacje mobilne wymagają spersonalizowanego podejścia.

JAK DZIAŁAMY PRZY PROJEKTOWANIU APLIKACJI MOBILNYCH?

Etap I: odbieramy od Ciebie telefon lub wiadomość email z informacją, że marzy Ci się budowa aplikacji mobilnych, ale nie wiesz jak się do tego zabrać i komu powierzyć to zadanie. Pytamy Cię o to jaka praca „planowo-koncepcyjna” została do tej pory wykonana. Czy stworzona została dokumentacja opisująca wszystkie funkcjonalności i ich wzajemne zależności. Czy opracowany został już model biznesowy i związane z nim wymagania, takie jak provider płatności, model rozliczeniowy itp. Jeśli dysponujesz kompletem informacji wraz odpowiedziami na wszystkie nasze pytania płynnie przechodzimy do etapu III. Jeśli potrzebne jest doprecyzowanie kluczowych kwestii zatrzymujemy się na chwilę na etapie II.

Etap II: organizujemy warsztaty projektowe, na które zapraszamy najważniejsze osoby z Twojego zespołu biorące udział w projekcie i mające swobodę w podejmowaniu decyzji. Z naszej strony obecni są developerzy, designerzy, analityk procesów IT, project manager i account manager. Na warsztaty poświęcamy przeważnie od kilku do kilkunastu godzin. Po ich zakończeniu spisujemy wszystkie ustalenia i przekazujemy Ci je w formie analizy przedwdrożeniowej, która wymaga Twojego akceptu. Po nim wprowadzamy wszelkie uwagi i poprawki otrzymując w ten sposób dokumentację funkcjonalną projektu. Jest ona załącznikiem do umowy projektowej, a także instrukcją w oparciu, o którą powstają aplikacje mobilne.

Etap III: rozpoczynamy projektowanie graficzne. Etap ten polega na przetransferowaniu założeń aplikacji mobilnej z formy pisanej, którą jest dokumentacja do formy wizualnej, którą są makiety lo-fi (czyli low fidelity mockup) lub hi-fi (czyli high fidelity mockup). Więcej na temat makiet pisaliśmy w artykule poświęconym ich projektowaniu.  W przypadku, gdy Twój budżet nie pozwala na sporządzenie makiet lub aplikacja jest tak mała, że rysowanie ekranów i planowanie flow usera nie jest potrzebne, przechodzimy bezpośrednio do projektowania graficznego interface’ów. Działamy, dopóki projekt nie zostanie przez Ciebie zaakceptowany.

Etap IV: znając założenia projektu, Twój budżet, a także termin jaki przewidziałeś na wykonanie dzieła decydujemy jaki rodzaj podejścia programistycznego będziemy realizować, czyli w skrócie w jakiej technologii zostanie stworzona aplikacja.

Etap V: programujemy, programujemy i… programujemy. Na bieżąco statusujemy Ci poczynione postępy, a także organizujemy spotkania, video rozmowy, na których ustalamy najbardziej palące decyzje biznesowe. W trakcie realizacji projektu możemy na Twoją prośbę udostępnić Ci narzędzie do zarządzania pracą, dzięki czemu będziesz widział co aktualnie się dzieje.

Etap VI: stworzoną aplikację testujemy wewnętrznie poprawiając znalezione błędy, a następnie przekazujemy ją Tobie do ostatecznej weryfikacji.

Etap VII: po obustronnym sprawdzeniu rozpoczynamy wdrażanie aplikacji do środowiska produkcyjnego, czyli wydajemy ją na świat. W zależności od jej typu umieszczamy aplikację w market place’ach (Google Play, AppStore) lub po prostu w internecie.

Design aplikacji mobilnej musi przyciągać wzrok i pasować do funkcjonalności, które oferuje aplikacja.

APLIKACJE MOBILNE NA PRODUKCJI

Jak widać, projektowanie aplikacji mobilnych jest bardzo złożonym procesem, w którym nieustannie pojawiają się coraz to nowe pytania i wątpliwości, dlatego dzięki szybkiej reakcji i działaniu możliwe jest skuteczne i szybkie ukończenie procesu developmentu. Po wdrożeniu aplikacji mobilnej i udostępnieniu jej użytkownikom proponujemy Ci dalszą obsługę powdrożeniową. Prowadzona jest ona w dwóch wymiarach. Pierwszy dotyczy działań związanych bezpośrednio z infrastrukturą serwerową, a drugi ma związek z utrzymywaniem aplikacji. Udostępnienie projektu światu nie kończy bowiem pracy przy nim. Należy wykonywać regularne aktualizacje, monitorować jego stan, czy wykonywać backupy na wypadek utraty danych, włamania, awarii maszyny hostingowej lub problemów w centrum danych. Od Ciebie zależy, czy współpraca zostanie przedłużona i w jakim wymiarze. Jako agencja dysponujemy własną infrastrukturą serwerową, a miejscem jej lokalizacji jest Warszawa. Za zarządzanie nią odpowiedzialny jest dedykowany administrator. Dzięki temu jesteśmy niezależni od firm świadczących tego ten rodzaj usług i jeśli sytuacja tego wymaga, maksymalnie w ciągu godziny możemy fizycznie pojawić się przy maszynach, żeby zweryfikować przyczynę usterki.

Pełną ofertę powdrożeniową przygotowaliśmy w formie dwóch folderów dedykowanych:

DALSZY ROZWÓJ

Bez względu na to czy po wdrożeniu aplikacji powierzyłeś nam sprawowanie opieki nad nią, jesteśmy dostępni przez cały czas na potrzeby związane z jej rozbudową. Jeśli stwierdzisz, że rynek, np. taki jak Warszawa wymaga rozwinięcia jej o jakąś funkcjonalność powtarzamy w skróconej formie ścieżkę jaką przechodziliśmy wspólnie podczas jej tworzenia. Najważniejszym punktem jest ustalenie co dokładnie chcesz stworzyć, a także to jaki wpływ wprowadzana zmiana będzie miała na funkcjonowanie systemu, do którego zostanie zaimplementowana. Dedykowane aplikacje mobilne, których programowaniem się zajmujemy cechują się nieograniczoną możliwością rozbudowy i wdrażania nawet najbardziej śmiałych pomysłów. Zatrzymać je mogą wyłącznie ograniczenia wynikające z dostępnej technologii, jednak sytuacje takie zdarzają się niezmiernie rzadko.

TWORZYMY APLIKACJE MOBILNE POD RÓŻNE CELE

Niezależnie od tego, czy będziesz potrzebować małej, czy dużej i bardziej zaawansowanej aplikacji, możesz mieć pewność, że będzie ona dopasowana do Twoich potrzeb. Jeśli dopiero zaczynasz wchodzenie w świat nowoczesnych narzędzi usprawniających Twoją pracę takich aplikacje mobilne, czy strony internetowe, nic nie szkodzi. Kiedyś musi być ten pierwszy raz. Tworząc z nami kolejne elementy automatyzacji Twoich procesów możesz być spokojny o ich ewentualną, wzajemną integrację.

Odpowiednio zbudowane aplikacje mobilne przydają się w wielu sektorach firmy – zarówno w komunikacji wewnętrznej, skierowanej do różnych działów, jak i zewnętrznej, która nastawiona może być do: klientów, przyszłych pracowników, partnerów biznesowych i kontrahentów.

Wiele zespołów digital w początkowych fazach projektowania korzysta z kartki i długopisu.

CO MOŻESZ ZYSKAĆ TWORZĄC APLIKACJE MOBILNE NA POTRZEBY WEWNĘTRZNE TWOJEJ FIRMY?

 • bezpieczną formę czatu z pracownikami,
 • publikację biuletynów firmowych, komunikatów, czy też ważnych wydarzeń związanych z życiem firmy,
 • możliwość przeprowadzania konkursów pracowniczych, quizów, gier zręcznościowych oraz innych działań aktywizujących pracowników,
 • możliwość stawiania celów i atrakcyjnych form ich rozliczenia,
 • możliwość publikacji materiałów e-learningowych niezbędnych w pracy każdego pracownika.

Przykładowe procesy jakie możesz realizować poprzez aplikacje mobilne, zbudowane na potrzeby zewnętrzne Twojej firmy:

 • możliwość prowadzenia sprzedaży oraz negocjacji cenowych,
 • publikowanie dedykowanych treści, wzbogacających ofertę handlową,
 • możliwość dotarcia z komunikatem do większej liczby klientów,
 • możliwość poszerzenia oferty wraz z podnoszeniem jej atrakcyjności oraz wiarygodności.

Są to oczywiście wyłącznie wybrane przykłady tego, co nasza warszawska agencja interaktywna  może przygotować w ramach współpracy. Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły i z chęcią przedstawimy Ci swoje – taka mieszanka kompetencji jednoznacznie zapowiada ciekawy projekt!

Burze mózgów to nieodłączny element procesu wytwórczego aplikacji mobilnych.

WYJĄTKOWY ŚWIAT APLIKACJI MOBILNYCH

Dobrze przygotowana i zaprojektowana aplikacja mobilna działa szybko i sprawnie, a coraz więcej z nich ma możliwość funkcjonowania także w trybie offline. Jest to niezmiernie przydatna funkcja zwłaszcza dla tych, którzy dużo podróżują i często przebywają poza siecią.

Odpowiednio skrojona aplikacja mobilna daje również możliwość jej personalizacji, co z punktu widzenia użytkownika, w obecnym świecie jest rzeczą niezmiernie ważną. Jesteśmy bowiem niemal z każdej strony „bombardowani” różnego rodzaju informacjami, które zupełnie nas nie dotyczą lub którymi nie jesteśmy zainteresowani – doceniamy więc możliwość otrzymywania tylko tych, które znajdują się w kręgu naszych zainteresowań. Przykładowo, mogą to być:

 • akcje promocyjne produktów, których używamy,
 • wyselekcjonowane treści z tematyki, którą lubimy,
 • przypomnienia dotyczące naszych nawyków.

Myśląc o aplikacjach mobilnych powinniśmy z tyłu głowy mieć również fakt, że są one wygodne w użytkowaniu – przez co, często cieszą się dużo większą popularnością niż podobne im witryny internetowe. Dostarczają także użytkownikom lepszy odbiór – szybciej się ładują i są łatwiejsze w użyciu. Dzięki temu skracany jest dystans między konsumentem, a Twoją organizacją.

CZAS NA PROJEKTOWANIE APLIKACJI MOBILNEJ DOPASOWANEJ DO TWOICH POTRZEB

Zastosowane w aplikacjach mobilnych rozwiązania dostosowujemy ściśle do Twoich potrzeb i oczekiwań. Dzięki gruntownym i dogłębnym testom zapewniamy doskonałą jakość i niezawodność kreowanych przez nas rozwiązań. Możliwość synchronizacji aplikacji mobilnych z dedykowanym sklepem internetowym, portalem czy e-magazynem otwiera przed Tobą nowe, niewykorzystane dotąd możliwości. Projektowanie aplikacji mobilnych jest naszą pasją i źródłem ogromnej satysfakcji, dlatego tworzone projekty są przyjazne użytkownikom, bezpieczne i niezwykle funkcjonalne. Ważnym elementem jest także aspekt wizualny, o którym również nie zapominamy.

Jeśli zainteresował Cię ten temat i poważnie rozważasz budowę aplikacji mobilnej na swoje potrzeby – to skontaktuj się z naszym zespołem w Warszawie. Chętnie się z Tobą spotkamy osobiście lub wirtualnie i omówimy szczegóły współpracy.
 

formularz kontaktowy

Jeśli chcesz zrealizować z nami podobny projekt zadzwoń lub napisz.
Możesz też skorzystać z formularza kontaktowego poniżej.

Plik

Informujemy, że Twoje dane osobowe wskazane w wypełnionym formularzu kontaktowym są przetwarzane przez Administratora – spółkę Alterpage sp. z o.o. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO tj. uzasadnionego interesu Administratora polegającego na nawiązaniu kontaktu i realizacji zgłoszonego przez Ciebie wniosku, zgodnie z jego treścią i zakresem. Szczegółowe informacje dot. przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności.

*

Pola obowiązkowe